25.2.11

לך חפש

החלפה נוספת אליה הצטרפתי בקומונה היא החלפת "חפש את המטמון". להחלפה הזו היו מספר נושאים מביניהם נתבקשנו לבחור, אבל בעצם לא בחרנו איזה נושא אנחנו נרצה להכין, אלא איזה נושא נרצה לקבל.
אני הגרלתי את דפי, אשת המסטיקים :)  מארגנת ההחלפה ציינה שהילדים של דפי בחרו את הנושא מתוך הרשימה, והנושא הנבחר הוא - חיה.
מכאן היה לי ברור שצריך לעשות משהו שידבר אל הילדים. כמה שעות של מחשבה אחר כך, וגם שיחה עם חברה שבדיוק תכננה איך להוציא לפועל רעיון של קופסות אור (היא תמיד היתה יותר חזקה ממני בעבודות בניה...), גמרתי אומר להכין גוף תאורה מפרגמנט, עם צלליות של חיה. עוד כמה שעות אחר כך ושיטוט מעמיק בבלוג של דפי, נדדו מחשבותיי אל הבן של דפי, ורקמתי לי סיפור שלם על איך הוא בטח תמיד מקופח בכל ההחלפות האלה, כי בנים זה בעיה. אבל אני הרי כבר התבייתתי על גוף תאורה מפרגמנט, וזה לא מאד גברי, פרגמנט...
ובכן, בפני אתגרים מעולם לא יכולתי לעמוד. פרגמנט? גברי? אפשר גם אפשר!
הכל טמון באיור. וכך ישבנו, אני וגוגל אימג'ס, וחיפשנו. ובסופו של דבר מצאנו את מבוקשנו - איורי קעקועים שבטיים, שנעשו מאד פופלריים לאחרונה. בחרתי בדרקון ובדג - לא החיות שקפצו לכן לראש ראשונות, אני מניחה, אבל הן שירתו את מטרתי מצוין, כי היופי בגופי תאורה עטופים פרגמנט הוא, שככל שהנייר מחורר יותר כך האפקט המתקבל יותר מרשים, ובשני האיורים שבחרתי היה הרבה מקום לחירור.

את הבסיס מהווים שני פמוטות שקניתי באיקאה - הכי פשוטים שיש, בקווים הכי נקיים שיש. המחשבה הראשונה שלי היתה עששית, אמנם, אבל מבנה העששית פירושו שגודל האיור היה צריך להיות קטן יותר או קטוע, אז חיפשתי תחליף. את הזכוכית עטפתי בפרגמנט המוגמר, כך שהיא גם שומרת עליו שיתחמם פחות וגם מקנה לו יציבות נוספת.

פמוט דגים
 ופמוט דרקון
 תמונה זוגית

ובחושך
את הפמוטות, שנארזו בחזרה באריזות איקאה שלהם כדי שלא ייפגעו בדרך, החלטתי לעטוף בנייר חום פשוט. בעודי מסתובבת בעיר בדרך לקנות את הנייר דלעיל, ומאד מרחמת על עצמי מפני שמשום מה, היום פתאום בא לי לעטר את הנייר ב- washi, אותו מסקינג טייפ יפני שאין לי, נורה קטנה נדלקה לי מעל הראש. הרי נשארו לי... פיסות פרגמנט... למה שלא... אזייף וואשי!
אצתי רצתי הביתה, מרחתי קופיקים על רצועות פרגמנט, החתמתי את רובן (חוץ מזו המנוקדת, עליה ציירתי נקודות לבד), והדבקתי לי וואשי מזויף בדיצה ובגילה. היה כיף.
 הנה ההחלפה עטופהוהוספתי גם כרטיס קטן,שבפני עצמו הוא בצבע מזעזע, אבל אני כל כך אוהבת את השילוב של הצבע הזה עם גווני קראפט...

מבפנים מציץ הנושא הנבחר

 ולסיום, תודה לקרין שאירחה לי לחברה בזמן חלק מהעבודה על ההחלפה, ודחפה אותי הלאה :)

17 תגובות:

 1. הפמוטים מקסימים והם שלי! הילדים יכולים לחלום עליהם...(: תודה רבה! הולכת לבדוק את הוואשי המקורי שלך, באמת תהיתי מה זה. גאוני.

  השבמחק
 2. מדהים, מדהים, מדהים! אני לא מוצאת שום מילה אחרת לתאר אותם אההה וגם הזיוף של הוואשי מעולה!

  השבמחק
 3. יצאה לך יצירה מדהימה! ושיחקת אותה עם הוואשי...

  השבמחק
 4. עבודת הפרגנט מדהימה, והאריזה- הפלת אותי! פשוט נפלא

  שירה

  השבמחק
 5. זה יצא כל כך יפה!!!!!!! קשה לדמיין את זה תוך כדי תהליך...תמיד כשאני רואה את תוצרי הפרגמנט שלך אני מבינה איך יש לך סבלנות...אבל תוך כדי תהליך- זה מטורף! הרעיון של האריזה מעולה!!! הולכת לאמץ! מתה על הרעיונות שלך! ועכשיו אני הולכת למסור את המתנה שאני עשיתי כשאירחת לי חברה :)

  השבמחק
 6. יצא מקצועי ומדהים! וכמו תמיד עם יצירות הפרגמנט - השקעה מטורפת!...

  השבמחק
 7. הארת (תרתי משמע) את כל נושא הפרגמנט באור חדש עבורי!
  אני ממש נרתעת בדר"כ מעבודות הפרגמנט אבל חייבת לומר לך שהיצירה שלך פשוט הדהימה אותי ביופיה!
  והשיחוק עם הוואשי - גאוני! וגם יפה כל כך!

  השבמחק
 8. התעלפתי לי קלות... זה מהמם לגמרי. תמיד משתלם לדבר עם שכנים אבל כי אמנם אין לי נייר דבק WASHI אבל חבילה עצומה של ניירות יש לי אז הייתי חוסכת לך אולי. מצד שני ההמצאה שלך כל כך הרבה יותר שווה.

  השבמחק
 9. מושלם-הרעיון והביצוע שהשאיר אותי פעורת פה..
  הפמוטים הם שוס רציני והעדינות שאת יוצרת בה -מדהים
  הולכת לאוורר את הפרגמנט (רק בזכותך!!!)

  השבמחק
 10. את מלכה!!!
  הפמוט עם הדרקון אהוב עלי והמסקינטייפ תוצרת בית יפייפה! איזה רעיונות!

  השבמחק
 11. מושלם! ותודה על האספקט החדש שהארת אותי בו.
  אחלה וושי :-)

  השבמחק
 12. וואו!
  איזה דיוק, עדינות, יופי...
  מתנה היסטרית! וגם האריזה! וגם הכרטיס!
  פשוט יפה!

  השבמחק
 13. מקסים , התעלפתי מהדרקון הזה... כל הכבוד על החשבה , החךום והמימוש....

  השבמחק
 14. מיכלי זה פשוט עדין מדוייק ומקסים, בדיוק כמוך וכמו שאר יצירותייך. אולי אני אהבלה אבל איך עשית את הוואשי?

  השבמחק
 15. דרכון הפרגמנט לוקח את הפרגמנט למקומות כל כך שונים ממה שאנחנו רגילים לראות וזה נהדר. אבל אין ספק שהשיחוק באמיתי זה הזיוף של המסקינגטייפ.

  השבמחק
 16. ואוו אין מילים לתאר את היופי הזה
  פשוט עבודה מושלמת .
  שיחקת אותה עם הזיוף של הוואשי

  השבמחק
 17. תודה לכולן על התגובות האוהדות :)

  זוהר - הוואשי המזויף עשוי רצועות של פרגמנט שחתכתי, צבעתי בשכבה אחת של קופיקים, ואז החתמתי בדיו רגיל מעל הצביעה.

  השבמחק